Przelicznik jednostek długości

reklama

Przeliczanie jednostek miar długości pozwoli Ci szybko zamienić metry na centymetry, kilometry na mile, stopy na metry, cale na milimetry, cale na cm itp. itd.

W naszym konwerterze jednostek wpisz w pole jednostki, którą chcesz przeliczyć. Zamiana na pozostałe jednostki nastąpi automatycznie

System metryczny
Angielskie jednostki miary

Jednostki miary

Obecnie podstawową jednostką miary w układzie SI jest jeden metr. Większość krajów stosuje międzynarodowy układ jednostek miar SI, ale są też kraje takie jak Wielka Brytania czy USA, gdzie stosuje się inny układ, anglosaskie jednostki długości. Możemy się tam spotkać z takimi nazwami jak cale, stopy, jardy, czy mile. Stosowanie różnych jednostek długości może być dość kłopotliwe, na przykład podczas podróży, jeśli nie wiemy jakie wartości są ukryte pod jednostkami w tych krajach.

O Przeliczniku Jednostek Długości

Nasz przelicznik długości może szybko zamienić jednostki takie jak metr, mikrometr, milimetr, centymetr, decymetr, kilometr, cal, stopa, jard, mila i mila morska.

Można wybrać, z jaką dokładnością będą wyświetlane wyniki (ile miejsc po przecinku będą one miały). Dokładność można ustawić w zakresie od 0 do 5 miejsc po przecinku.

Po wprowadzeniu wartości liczbowej w dowolnym polu, wyniki dla pozostałych jednostek długości będą przeliczane i wyświetlane automatycznie. Na przykład, jeśli wprowadzisz wartość 100 w polu metr [m], okaże się, że wynosi ona 109,3613 jardów.

Ile wynosi 1 metr [m] w różnych jednostkach?

Dla systemu metrycznego:

dla angielskich jednostek miar:

zobacz również: