Kalkulator czasu - godzin, dni, dat

reklama

Kalkulator czasu pozwala na obliczenie ile czasu minęło między dwiema podanymi datami lub godzinami (np. ile dni, minut). Wybierz dwie daty, aby poznać różnice między nimi.
W drugiej części kalkulatora czasu, możesz dla podanej daty i godziny, dodać lub odjąć określoną ilość czasu.

Możesz wybrać czy interesują Cię obliczenia zarówno z datą jak i czasem, czy tylko z datą lub tylko z czasem (kalkulator godzin).

Wybierz czy chcesz dokonać obliczeń na datach i czasie, samych datach czy samym czasie.

Różnica między dwiema datami

Wybierz dwie daty i godziny aby poznać jaka jest między nimi różnica.

różnica między podanymi datami wynosi:

Dodawanie i odejmowanie

wynik:

O kalkulatorze czasu

Na stronie do dyspozycji masz dwa kalkulatory, które dokonują obliczeń na datach (kalkulator dat) i godzinach (kalkulator godzin i minut). Zanim przystąpisz do obliczeń możesz wybrać czy będą one dokonywane na datach i czasie, tylko na samych datach czy tylko na samym czasie (godziny, minuty i sekundy).

Pierwszy z nich pozwala na poznanie jaka jest różnica między jedną i drugą datą. W dwóch polach musisz podać daty i godziny. Rezultat jaki otrzymasz podzielony jest na dwie części. Pierwszy z nich to informacja, która zaprezentowana jest w postaci: ilość lat, miesięcy, dni, godzin, minut, sekund. Np. 2 lata, 2 miesiące, 26 dni, 0 godzin, 0 minut, 1 sekunda.

Druga część wyniku przedstawia ile czasu minęło w konkretnej jednostce czasu: sekund, minut, godzin, dni, miesięcy i lat. Np. 1174980 minut.

Drugi kalkulator czasu pozwala dla podanej daty dodać bądź odjąć określony okres czasu. Po wpisaniu daty i wybraniu godziny należy wybrać działanie (dodawanie lub odejmowanie), a następnie wpisać o ile chcemy zmodyfikować datę wejściową. Np. ile lat chcemy dodać do wpisanej wcześniej daty. W ten sposób możemy zmodyfikować datę wejściową o: lata, miesiące, dni, godziny, minuty i sekundy.

Kalkulator dni

Narzędzie online na tej stronie może posłużyć jako kalkulator dni, wystarczy, że zignorujesz z podawania godzin, minut i sekund (nie ma znaczenia jak zostaną ustawione). W wynikach informacje o godzinie się pojawią, ale i je możesz zignorować. Aby to ułatwić, wyniki przedstawiane są w dwóch liniach. Dzięki temu odczytasz to co jest Ci faktycznie potrzebne, w tym wypadku datę. W ten sposób możesz korzystać z tego narzędzia jako kalkulator dni.

Kalkulator godzin

Jeśli potrzebujesz kalkulatora godzin, minut i sekund, skup się na podaniu i odczytaniu właśnie tych elementów określających czas. Wybierz dowolny dzień i podaj dokładne godziny, minuty i sekundy do obliczenia czasu. Godzina, minuta i sekunda pojawiają w boksie z wynikiem w osobnej linijce.

Zastosowanie kalkulatora czasu

To do czego wykorzystasz ten kalkulator zależy oczywiście od Ciebie. Może chcesz policzyć po prostu ile dni jest do Twoich urodzin.

Podsumowanie

Kalkulator czasu to jednocześnie kalkulator dni, kalkulator godzin, kalkulator dat. Wyniki działań związane z datami i czasem są łatwe do uzyskania. Jest to narzędzie, z którego osobiście będę często korzystał, więc możecie się spodziewać drobnych ulepszeń w przyszłości.

zobacz również: