Kalkulator paneli podłogowych

reklama

Kalkulator paneli podłogowych na podstawie danych, które należy wprowadzić poniżej, podaje liczbę opakowań paneli jaką należy kupić. W ten sposób odpowiada na pytanie, które bardzo często można usłyszeć w sklepie budowlanym: ile paneli kupić? Przygotuj wymiary pomieszczenia i dowiedz się ile metrów paneli znajduje się w opakowaniu.

mmm2
Potrzebna ilość opakowań to: 2

Ile paneli kupić? Czyli jak to liczymy

Nasze wyliczenia w kalkulatorze paneli podłogowych wykonujemy w trzech krokach. Do obliczeń należy najpierw podać trzy wartości, którymi są: szerokość i długość pomieszczenia (w którym będziemy kładli panele) oraz ilość metrów kwadratowych paneli w jednym opakowaniu (taka informacja powinna się znajdować na każdej paczce).

Należy pamiętać, że są to obliczenia orientacyjne.

Dlaczego przy obliczeniach warto powiększyć metraż o 10%?

Odpowiedź jest dość prosta. Może się okazać, że pomieszczenie, w którym będziemy kładli panele ma nietypowy kształt lub w czasie pracy będzie potrzebne docinanie paneli. Dlatego warto kupić nieco więcej materiału aby mieć pewność, że go nam nie zabraknie.

Jeśli nie dodamy naddatku w postaci 10% do wyliczanej powierzchni, to otrzymany wynik będzie "na styk", a to może się skończyć ponowną wizytą w sklepie budowlanym lub zamawianiem kolejnej paczki. Czyli niepotrzebnie będziemy tracić czas lub pieniądze na koszt dostawy. A w najgorszym przypadku może się okazać, że paneli, które kładziemy są już niedostępne.

zobacz również: