Kalkulator paneli podłogowych

reklama

Kalkulator paneli podłogowych jest bardzo przydatnym narzędziem online, gdy planujemy remont lub wykańczamy wnętrze, ponieważ dzięki niemu możemy dokładnie zaplanować wydatki i uniknąć niedoborów materiału podczas prac. Kalkulator odpowiada na pytanie, które bardzo często można usłyszeć w sklepie budowlanym: ile paneli kupić? Na podstawie danych, które należy wprowadzić poniżej, dowiesz się jaką liczbę opakowań paneli podłogowych, musisz kupić do swojego pokoju.

mmm2
Potrzebna ilość opakowań to: 2

Jak korzystać z kalkulatora paneli podłogowych?

Jeśli planujesz remont lub wykańczanie wnętrza, prawdopodobnie już myślisz o tym, jakie podłogi wybrać. Panele podłogowe to jedno z najpopularniejszych rozwiązań, ponieważ są trwałe, łatwe w utrzymaniu i dostępne w wielu różnych kolorach i wzorach. Można je kupić w wielu sklepach z materiałami budowlanymi, takimi jak: Castorama, Leroy Merlin, Obi, itp. itd. Ale ile paneli potrzebujesz, by pokryć całą podłogę?

Na to pytanie możesz szybko i łatwo znaleźć odpowiedzieć korzystając z kalkulatora paneli podłogowych. To narzędzie pozwala dokładnie obliczyć, ile paneli potrzeba do wyłożenia podłogi o określonym rozmiarze. Wszystko, co musisz zrobić, to wprowadzić niezbędne dane, takie jak wymiary pomieszczenia (długość i szerokość), oraz ilość paneli w opakowaniu (ilość metrów kwadratowych), które chcesz kupić. Kalkulator obliczy za Ciebie, ile opakowań potrzeba do pokrycia całej powierzchni podłogi.

Ile paneli kupić? Czyli jak to liczymy

Nasze wyliczenia w kalkulatorze paneli podłogowych wykonujemy w trzech krokach. Do obliczeń należy najpierw podać trzy wartości, którymi są: szerokość i długość pomieszczenia (w którym będziemy kładli panele) oraz ilość metrów kwadratowych paneli w jednym opakowaniu (taka informacja powinna się znajdować na każdej paczce).

Należy pamiętać, że są to obliczenia orientacyjne.

Dlaczego przy obliczeniach warto powiększyć metraż o 10%?

Odpowiedź jest dość prosta. Może się okazać, że pomieszczenie, w którym będziemy kładli panele, ma nietypowy kształt lub w czasie pracy będzie potrzebne docinanie paneli. Dlatego warto kupić nieco więcej materiału, aby mieć pewność, że go nam nie zabraknie.

Jeśli nie dodamy naddatku w postaci 10% do wyliczanej powierzchni, to otrzymany wynik będzie "na styk", a to może się skończyć ponowną wizytą w sklepie budowlanym lub zamawianiem kolejnej paczki. Czyli niepotrzebnie będziemy tracić czas lub pieniądze na koszt dostawy. A w najgorszym przypadku może się okazać, że paneli, które kładziemy są już niedostępne.

Podsumowanie

Kalkulator paneli podłogowych to bardzo przydatne narzędzie, które pomoże Ci zaplanować remont lub wykończenie wnętrza w sposób optymalny pod względem finansowym. Dzięki niemu unikniesz niedoborów materiału i będziesz mógł dokładnie określić, ile paneli potrzebujesz. Sprawdź już teraz, jakie panele podłogowe będą najlepsze dla Twojego wnętrza, a za pomocą kalkulatora paneli podłogowych oblicz ile opakowań musisz kupić, aby cieszyć się piękną, nową podłogą.

Pamiętaj, że dobór odpowiednich paneli to ważny element aranżacji wnętrza, dlatego warto poświęcić mu trochę czasu i zastanowić się, jakie rozwiązanie będzie najlepsze dla Ciebie. Niezależnie od tego, czy wolisz eleganckie, drewniane panele, czy bardziej nowoczesne, imitujące kamień lub beton, z pewnością znajdziesz coś dla siebie. Z kalkulatorem paneli podłogowych obliczenie potrzebnych ilości stanie się łatwiejsze i szybsze, a Ty będziesz mógł skupić się na wyborze wymarzonych paneli.

zobacz również: