Kwota słownie

reklama

Kwota słownie często wymagana jest na różnego rodzaju umowach lub dokumentach finansowych. Jeśli potrzebujesz szybko zamienić kwotę zapisaną za pomocą cyfr, na kwotę zapisaną słowami, skorzystaj z narzędzia online, które znajduje się poniżej.

 

Kwota słownie

Generator kwoty słownej jest bardzo prostym narzędziem online, które zamienia kwotę, którą wpisujesz w odpowiednim polu na kwotę zapisaną słownie.

Możesz podać liczbę po przecinku (grosze). Jeśli podasz więcej niż dwie cyfry po przecinku (np. ,123), zostanie ona automatycznie zaokrąglona i zastąpiona w polu do wpisywania liczby.

Po zamianie liczbowej kwoty na kwotę słowną, możesz skopiować wygenerowany tekst do schowka za pomocą przycisku Kopiuj.

Przycisk Wyczyść wyczyści wpisaną przez Ciebie wcześniej kwotę.

Po co zapisuje się kwoty słownie?

Są dwie główne przyczyny, dla których kwoty zapisywane są słownie: obawa przed oszustwem i pomyłką. Każdy może się pomylić i podczas wpisywania liczb pomylić ich kolejność lub pominąć jakąś cyfrę. Zapisanie drugi raz kwoty w postaci słownej zmniejsza ryzyko popełnienia takich błędów. Jeśli chodzi o oszustwo, to gdy liczby są zapisywane odręcznie, łatwo niektóre z cyfr zamienić na inne, np. 0 na 6 lub 9. Dlatego właśnie, w niektórych przypadkach, kwoty zapisuje się zarówno za pomocą cyfr oraz za pomocą słów.

Gdzie zapisuje się kwoty słownie?

Kwotę słownie spotykamy głównie na umowach lub fakturach. Często jest ona wymagana przez urzędy. Po kwocie zapisanej cyframi, podaje się jej zapis słowny.

Podsumowanie

Generator kwoty słownej może się przydać za każdym razem gdy musimy wpisać kwotę w tej właśnie postaci. Przy większych i złożonych liczbach można się pomylić lub nabrać wątpliwości. Dzięki tej stronie możesz zaoszczędzić sporo czasu i wysiłku jaki trzeba włożyć w zamianę na kwotę słowną.

zobacz również: