Generator haseł

reklama

Generator haseł szybko i w losowy sposób wygeneruje dla Ciebie bezpieczne hasło. Korzystając z internetu, co chwilę jesteśmy proszeni o założenie konta, w którym musimy wymyślić hasło. Bardzo często hasło musi spełniać określone warunki. Musi mieć określoną długość, zawierać małą i wielką literę, cyfrę itd. itp. Dzięki temu narzędziu online, błyskawicznie wygenerujesz hasło, które spełnia wszystkie wymagane warunki.
Jak korzystać z generatora haseł online?

Po wejściu nas stronę automatycznie zostanie Ci wygenerowane hasło, które możesz od razu skopiować i użyć. Aby skopiować hasło, wystarczy kliknąć przycisk Kopiuj, który znajduje się pod polem z hasłem, lub tradycyjnie je zaznaczyć myszką i np. użyć skrótu Ctr + c.

Jeśli z jakiegoś powodu wygenerowane hasło Ci nie odpowiada lub chcesz wygenerować kolejne, po prostu kliknij przycisk Generuj. Nowe hasło zostanie wygenerowane szybko i automatycznie.

Domyślnie generowane są hasła o długości 16 znaków. Możesz jednak użyć suwaka i ustawić długość hasła od 1 do 64 znaków. Oczywiście zalecamy generowanie długich haseł (co najmniej 12 znakowych).

Podczas generowania hasła branych jest pod uwagę kilka opcji, które możesz zmienić:

Dodatkowo możesz zaznaczyć takie opcje jak:

Powyższe opcje przydadzą się, gdy podczas zakładania konta musimy podać hasło, które spełnia konkretne wymagania. Ma odpowiednią długość i zawiera odpowiednie znaki.

Np. może się zdarzyć, że musimy podać hasło, które ma przynajmniej 10 znaków, zawiera dużą i małą literę, przynajmniej jedną cyfrę oraz znak specjalny. Dla takich wymagań należy zaznaczyć wszystkie opcje.

Kilka zasad związanych z bezpiecznymi hasłami

Dlaczego potrzebujemy silnych haseł?

Według badań przeprowadzonych przez SplashData wydaje się, że wśród najpopularniejszych haseł używanych przez ludzi są: 123456, qwerty, password, iloveyou, 1q2w3e4r itp. itd. Więcej przykładów można znaleźć na stronie Wikipedii: List of the most common passwords.

Są to hasła, które można łatwo odgadnąć. W internecie można też znaleźć listy haseł i na ich podstawie przeprowadzić atak na nasze konta, sprawdzając je jeden po drugim. Dlatego powinniśmy upewnić się, że nasze hasła są unikalne.

Innym sposobem ataku na nasze konta jest użycie metody brute force. Oznacza to sprawdzenie wszystkich możliwych kombinacji. Oczywiście im dłuższe hasło, zawierające wiele różnych znaków, tym trudniej je będzie w ten sposób złamać.

zobacz również: