Licznik słów i znaków (liter)

reklama

Licznik słów i znaków (liter) pozwalana na szybkie i automatyczne zliczenie słów i znaków tekście. Wklej lub napisz tekst, aby poznać dokładną ilość słów, liczbę znaków ze spacjami oraz bez spacji.

Ilość słów:
0
Ilość znaków ze spacjami:
0
Ilość znaków bez spacji:
0

O liczniku słów i znaków (liter)

Wpisz w pole tekstowe powyżej tekst lub po prostu go klej. Kalkulator szybko obliczy i przedstawi informacje o tym ile jest w nim:

Pod polem tekstowym znajdują się dwa przydatne przyciski: Kopiuj i Wyczyść. Pierwszy z nich skopiuje zawartość pola tekstowego do schowka, a drugi wyczyści jego zawartość.

Po co liczyć litery i słowa?

W obecnym świecie ilość znaków w tekście ma spore znaczenie. Wiele programów i stron internetowych pozwala na wpisanie różnego rodzaju treści. Z pewnych względów długość tekstu jaki możemy wprowadzić bardzo często jest ograniczony. Czasem limit jest na tyle duży, że nie ma to większego znaczenia, ponieważ i tak nie mamy potrzeby wpisania bardzo długich tekstów (np. email). Innym razem ilość dozwolonych znaków jest na tyle mała, że musimy się trochę nagimnastykować aby przesłać potrzebną informację (np. sms).

Poniżej znajduje się lista kilku popularnych usług, z których wielu korzysta, a ilość liter jaką można w nich wpisać jest z góry ograniczona:

To oczywiście kilka przykładów gdzie ilość liter ma znaczenia i czasem trzeba wykazać się kreatywnością aby przekazać wszystko co chcemy w określonym limicie za pomocą odpowiedniej ilości liter i znaków.

Nasz kalkulator może ułatwić tworzenie tekstów, które później chcecie wykorzystać, w którymś z serwisów. Spokojnie możecie pisać, edytować i zmieniać tekst, jednocześnie kontrolując jego długość.

Pozostałe przykłady zastosowania

Nasze narzędzie przyda się każdemu, kto potrzebuje informacji na temat słów i znaków w tekście. Jeśli jesteś copywriterem to w swojej pracy jednym z wymagań co do tworzonego tekstu jest ilość słów lub znaków.

Copywriterzy często podają stawkę za 1000 znaków ze spacjami. Nasz licznik szybko policzy ile dokładnie napisany tekst zawiera znaków. Dzięki temu, jako osoba zamawiająca tekst, będziesz mógł szybko sprawdzić czy spełnia on wymagania co do ilości znaków.

A może nauczyciel zlecił Ci napisanie pracy, która musi zawierać minimalną ilość słów? Nasz licznik szybko poda ile słów zawiera Twój tekst. Możesz go pisać online i na bieżąco śledzić postęp swojej pracy. A nauczyciel łatwo sprawdzi czy dostarczone przez uczniów prace zawierają ustaloną liczbę.

Przy dłuższych tekstach samodzielne liczenie liter, znaków i słów z pewnością nie jest przyjemnym i łatwym zadaniem. Dodatkowo bardzo łatwo się pomylić i właśnie dlatego wartko skorzystać z tego licznika słów i znaków.

Teksty SEO, a konkretnie metatagi takie jak title czy description. To jak długie będą te teksty opisujące stronę ma znaczenie przy wyświetlaniu wyników wyszukiwania w wyszukiwarkach. Dla najpopularniejszej obecnie wyszukiwarce, google, wyświetlane jest 55-70 znaków dla title i 155-170 dla description. Warto o tym pamiętać jeśli chcemy aby opis naszej strony dobrze się prezentował w wynikach wyszukiwania i zachęcał do odwiedzenia witryny.

zobacz również: