Przelicznik kW na KM

reklama

Przelicznik kW na KM to kalkulator online mocy silnika, który zamieni podaną wartość w kilowatach na konie mechaniczne. I na odwrót, konie mechaniczne zamieni na kilowaty.
Wybierz odpowiedni boks poniżej i wpisz wartość, którą chcesz przeliczyć. Wyniki domyślnie wyświetlają się z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku. Jeśli interesuje Cię inna dokładność, możesz ją ustawić z rozwijanej listy, który znajduje się pod boksami.

kW na KM
KM na kW

Przelicznik kw na km

Przelicznik kW na KM to prosty kalkulator, który szybko obliczy na podstawie wartości podanej w kilowatach [kW] na wartość w koniach mechanicznych [KM] oraz wartość podaną w koniach mechanicznych na wartość w kilowatach.

Domyślnie wyniki podawane są z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku, ale można to zmienić korzystając z rozwijanej listy. Możliwa dokładność jaką możesz wybrać jest z zakresu od 0 do 8.

1 kW ile to KM?

Przeliczanie kW na KM jest bardzo proste i odbywa się przez przemnożenie jednej wartości przez stałą.

Odpowiedź na pytanie: ile wynosi 1 kW po przeliczeniu na KM?, to: 1 kW = 1,35962162 KM

1 KM ile to kW

A co z obliczeniami w drugą stronę? Jest podobnie. Również dokonujemy mnożenia przez odpowiednią stałą.

1 KM = 0,73549875 KM

Co to jest KM (koń mechaniczny)?

KM (koń mechaniczny) jest jednostką z poza układu SI. Została ona utworzona w XIX wieku w Niemczech i pozawala określić moc silnika.

Mimo wprowadzenia układu SI i zastąpieniu KM kilowatami, to jednostka ta wciąż jest używana do określenia mocy silników spalinowych.

Co to jest kW (kilowat)?

Kilowat [kW] jest równy 1000 watów.

Wat [W] jest podstawową jednostką mocy, który znajduje się w układzie SI. Jego nazwa pochodzi od nazwiska brytyjskiego inżyniera i wynalazcy Jamesa Watta.

Definicja: 1 wat (1 W) to moc, przy której praca wykonana w ciągu jednej sekundy (1 s) jest równa jednemu dżulowi (1 J).

Po co przeliczać KM na kW i kW na KM?

W wielu krachach podstawowymi jednostkami miary są te, które znajdują się w układzie SI. Jednostką mocy jest Wat [W] a nie Koń Mechaniczny [KM] i dlatego w oficjalnych dokumentach, np. potwierdzających homologację, kartach rejestracyjnych pojazdów oraz dowodach rejestracyjnych, podawane są wartości w watach, a konkretnie w kilowatach [kW]

zobacz również: