Przelicznik kW na KM to kalkulator online mocy silnika, który zamieni podaną wartość w kilowatach na konie mechaniczne. I na odwrót, konie mechaniczne zamieni na kilowaty.
Wybierz odpowiedni boks poniżej i wpisz wartość, którą chcesz przeliczyć. Wyniki domyślnie wyświetlają się z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku. Jeśli interesuje Cię inna dokładność, możesz ją ustawić z rozwijanej listy, który znajduje się pod boksami.
Przelicznik kw na km
Przelicznik kW na KM to prosty kalkulator, który szybko obliczy na podstawie wartości podanej w kilowatach [kW] na wartość w koniach mechanicznych [KM] oraz wartość podaną w koniach mechanicznych na wartość w kilowatach.
Domyślnie wyniki podawane są z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku, ale można to zmienić korzystając z rozwijanej listy. Możliwa dokładność jaką możesz wybrać jest z zakresu od 0 do 8.
1 kW ile to KM?
Przeliczanie kW na KM jest bardzo proste i odbywa się przez przemnożenie jednej wartości przez stałą.
Odpowiedź na pytanie: ile wynosi 1 kW po przeliczeniu na KM?, to: 1 kW = 1,35962162 KM
1 KM ile to kW
A co z obliczeniami w drugą stronę? Jest podobnie. Również dokonujemy mnożenia przez odpowiednią stałą.
1 KM = 0,73549875 KM
Co to jest KM (koń mechaniczny)?
KM (koń mechaniczny) jest jednostką z poza układu SI. Została ona utworzona w XIX wieku w Niemczech i pozawala określić moc silnika.
Mimo wprowadzenia układu SI i zastąpieniu KM kilowatami, to jednostka ta wciąż jest używana do określenia mocy silników spalinowych.
Co to jest kW (kilowat)?
Kilowat [kW] jest równy 1000 watów.
Wat [W] jest podstawową jednostką mocy, który znajduje się w układzie SI. Jego nazwa pochodzi od nazwiska brytyjskiego inżyniera i wynalazcy Jamesa Watta.
Definicja: 1 wat (1 W) to moc, przy której praca wykonana w ciągu jednej sekundy (1 s) jest równa jednemu dżulowi (1 J).
Po co przeliczać KM na kW i kW na KM?
W wielu krachach podstawowymi jednostkami miary są te, które znajdują się w układzie SI. Jednostką mocy jest Wat [W] a nie Koń Mechaniczny [KM] i dlatego w oficjalnych dokumentach, np. potwierdzających homologację, kartach rejestracyjnych pojazdów oraz dowodach rejestracyjnych, podawane są wartości w watach, a konkretnie w kilowatach [kW]
zobacz również: